Odpowietrzanie grzejników
Grzejnik, który spełnia zimą swoje zadanie to taki, który równomiernie się nagrzewa. Mogą być z tym problemy, jeśli kaloryfer ulegnie zapowietrzeniu, co w praktyce zdarza się dość często.
Obecność bąbli powietrza w grzejniku powoduje, że może on się nagrzać tylko częściowo. Poza tym ciśnienie tłoczonej wody może powodować nieprzyjemne, uciążliwe dźwięki w postaci pisków.
To obok niższej temperatury jeden z objawów zapowietrzenia. Dziś standardem jest, że przy montażu instalacji grzewczej każdy nowoczesny kaloryfer jest od razu zaopatrzony w specjalny zawór odpowietrzający.
Dzięki niemu w prosty sposób każdy użytkownik może usunąć powietrze ze swojego urządzenia. W tym celu wystarczy skorzystać ze specjalnego kluczyka, którym otwiera się ujście zaworu – ciśnienie wypchnie powietrze z grzejnika, czemu towarzyszy zwykle charakterystyczny świst.
Kiedy pojawi się woda i świst ustanie, zawór zamykamy tym samym kluczykiem. Sprawa załatwiona, instalacja odpowietrzona – i to bez wzywania fachowca.
Polecane artykuły
Reklamacja towaru. Czego może żądać konsument?
Reklamacja to podstawowe uprawnienie, z którego może skorzystać każdy konsument. Zakupiony produkt, który okazał się wadliwy może zostać zareklamowany. Konsument może zażądać od sprzedawcy wymiany lub naprawy towaru. Warto zaznaczyć, że prawo do reklamacji produktu przysługuje niezależnie od tego
Z gazem żartów nie ma!
Trudno pisać o instalacjach w naszych domach i pominąć gaz. Oczywiście zdarzają się lokale, w których dostępu do łącza gazowego nie ma i jest to w pełni świadoma decyzja. O tym jednak za moment. http://viacon.pl/pl/konstrukcje-supercor https://hydrauliq.pl/hydraulik-serock/ Paliwo gazowe jest uży